Araç Kiralamak mı, Satın Almak mı?

Araç Kiralamak mı, Satın Almak mı?

Teknoloji çağında yaşıyoruz. Şehirler büyük ve insanların uzak mesafelere gitmeye ihtiyaçları olması gayet normal. Bu şartlarda arabasız olarak yaşamak neredeyse imkansız. Peki araç kiralamak mı daha avantajlı yoksa satın almak mı? Yazımızda bu sorunun cevabını vereceğiz.

Araç kiralamak ve satın almak konusunda sizlere taraflı davranmayı kesinlikle istemiyoruz fakat gerçekleri size sunmak istiyoruz. Araç kiralamanın araç satın almaya kıyasla birçok avantajı var. Hadi şimdi bu avantajlara bir göz atalım.

Ana Para Cepte Kalır

Birikim ve yatırım oluşturmak çağımızda büyük gelir kaynakları elde etmenin veya zor zamanda bir ekonomik kriz yaşamamanın en kolay yolu. Herkes belli miktarlarda yatırım yapar ve biz bu birikimlerimizi bir güvence olarak görürüz. Araba fiyatlarının bu kadar arttığı bir dönemde birçoğumuz için araba sahibi olmak bu birikimleri harcamaktan geçiyor. Kiralık araçlar ise bu sorunun çözümünü sizlere sunmakta. Araç kiraladığınızda birikiminizden harcamanıza gerek kalmaz. Her geçen gün birikiminizi daha da büyütebilir ve bu parayı arabayla harcamak yerine dilediğiniz yatırımları yapabilirsiniz.

İkinci El Değeri Düşünme Derdi Ortadan Kalkar

Araç satın almak için bütçenize uygun olması için uzun bir araştırma sürecine girmeniz gerekir. Aracın fiyatının yanında; vergi yükü, aracın bakımları ve düzenli yapılacak olan belgelemeler gibi işlemlerin de düşünülmesi gerekmektedir. Bunun yanında satın alınacak araçta hasar olmaması gerekmektedir ve araçla ilgili her türlü detay için hem zamandan hem de paradan zarar edilmektedir. Sıfır bir araç alırken de aynı şekilde satıştaki değerini, aracın marka-modeli, rengi, araç teknik özellikleri ile kullanım şeklinize bağlı olarak satış yapmak istediğinizde buna uygun olup olmayacağını da satın alırken düşünmek durumunda kalırsınız. Kiralık araçlarda ise aracın kalitesinden şüphe duymanıza gerek yok. Özellikle bizim ofisimizdeki araçların her türlü bakım ve sigorta gibi işlemleri düzenli olarak yapılır. Size ise yalnızca aracınızı güvenle sürmek kalır.

Vergiden Düşülür

Araç kiralama sebebiniz ne için olursa olsun, şirketimiz adınıza ya da firma bilgilerinize fatura düzenleyecektir. Bu durumda aldığınız faturayı işyerinizde gider faturası olarak kullanabilir ve vergi avantajı sağlayabilirsiniz.

Bakımlara Para Ödenmez ve Vakit Kaybedilmez

Araçlar düzenli olarak bakıma sokulmalıdır. Bu can güvenliği açısından oldukça önemlidir. Kiralık araç sektöründe hizmet vermeye başladığımız 2014 yılından bu yana araç bakımlarını hiç aksatmadan gerçekleştiriyoruz. Peki ya araç satın alırsanız bakımları nasıl yaptırmanız gerekir?

Araç bakımlarını düzenli ve sık şekilde yapmak can güvenliğiniz için oldukça önemlidir. Bunun yanında, aracın arıza yapması ve yolda kalması da bakımların yapılmadığı durumlarda sıkça görülmektedir. Araba satın aldığınızda düzenli olarak bakımlarını yaptırmak zorunda kalırsınız. Özellikle şehir dışına seyahatler gibi durumlarda da ekstra bakımlar gerekebilmektedir. Bu bakımların her biri sizler için ekstra masraflar oluşmasına neden olur. Araç kiraladığınızda ise bakım konusunu hiç düşünmenize gerek olmaz. Biz tüm araç bakımlarını düzenli olarak yaptırırız ve size sıfır araç kalitesinde bir hizmet vermeye çalışırız. Hem zamandan hem de paradan tasarruf etmek isterseniz araç kiralamak size çok daha uygun olacaktır.

Araç Kiralamak mı Satın Almak mı

Kasko ve Trafik Sigortası ile Uğraşılmaz

Araç kazaları ne kadar dikkatli ve usta bir sürücü olursanız olun başınıza gelebilmektedir. Bu nedenle araç satın alırsanız oldukça büyük ücretleri düzenli olarak kasko ve trafik sigortasına vermek zorunda kalırsınız. Biz ise size kasko ve sigortası düzenli olarak ödenen araçlarımızı sunuyoruz. Kasko ve sigorta ödemesi olmadan tek bir kiralama ücretiyle aracınızı kiralayabilirsiniz. Ekstra masraflardan ve vakit kaybından kurtulmak araç kiralayarak oldukça kolay.

Vergi Ödenmez

Araba almak beraberinde birçok sorumluluğu getirmektedir. Bu sorumlulukların başında vergi ödemeleri gelmektedir. Düzenli olarak ödenen vergilerin tarihlerini öğrenmek ve işlemlerle vakit kaybetme derdinden araç kiralayarak kurtulabilirsiniz. Hem vergiler hem de diğer rutin işlemler açısından kiralık araçlar büyük bir zaman tasarrufunu sizlere sunmaktadır. Araç satın aldığınızda aracınızın niteliğine de bağlı olarak çıkan vergiler maddi bir yük olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu da aracı alırken harcadığınız birikimin aracın size olan masrafının yalnızca bir kısmı olduğunu göstermektedir. Size düzenli olarak maddi yük oluşturan bir araç almaktansa her türlü ödemesi ofisimiz tarafından yapılmakta olan bir aracı uygun fiyatla kiralamak çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Araç kiraladığınızda vergi ödemek gibi bir zorunluluğunuz olmayacak. Kiralık araçlarımızın vergisi yasalara ve kurallara uygun şekilde vaktinde ödenir. Kiralık aracınıza ödediğiniz tek ücretle vergisi, kaskosu ve sigortası ödenmiş bir hizmet alırsınız.

Kış Yaz Lastik Ücreti Ödenmez

Araçların kışa ve yaza uygun şekilde yapılan bakımları ile lastik değişimi gibi ücretler kiralık araçlarda bulunmamaktadır. Bunların tamamı kiralama ücretine dahildir. Özellikle biz prestijli bir kiralama firması olarak sizlere aracı mevsime en uygun şekilde teslim ediyoruz. Araç satın almanız halinde hem mevsime göre lastik değişimi yapmak zorunda kalacaksınız hem de lastikteki herhangi bir aşınma veya patlak durumunda yüksek ücretler ödeyeceksiniz. Bunca sorumluluğu sizin omzunuzdan alıyoruz ve tek bir ücretle mevsim lastiğiyle beraber aracınızı teslim ediyoruz.

Kaza veya Bakımlarda İkame Araç Verilir

Normalde arabanız ile kaza yaptığınızda veya yolda kaldığınızda 2 seçeneğiniz olur. Birincisi sigorta şirketlerine düzenli olarak para veriyor olabilirsiniz ki, genellikle bu ücret kazada giden ücreti geçer. Bu durumda kalite ve tabii ki pahalı bir sigorta şirketi ise size geçici araç verir. İkinci seçenek olarak da sigortanızda geçici araç yoktur ve aracınız tamir edilene kadar beklemek zorunda kalırsınız.

Kiralık araçlarımızda ise durum hiç de böyle değildir. Kaza veya arıza durumlarında ekstra bir ücret talep etmeden size ikame araç verilir. Kullandığınız aracın yerini rahatlıkla tutabilecek bir araç verileceğini garanti ederiz. Özetle eğer ki zamandan ve nakitten tasarruf etmek isterseniz araç kiralamak tam size göre.

İlginizi çekebilir: Araba Kiralarken Benzinli mi, Dizel mi?

Şehir Değişikliklerinde Arabanız Ayağınıza Gelir

Şehir dışına veya ülke dışına yapılacak seyahatlerinizde araba kullanmamak ve uçak veya gemi gibi araçların kullanımı sıklıkla görülmektedir. Özellikle şehrinizden çok uzaktaki şehirlere yapacağınız seyahatlerde araçla gitmek sizi fazlasıyla zorlayabilmektedir. Diğer vasıtaların kullanıldığı durumlarda da karşınıza şehir içi seyahatlerde kullanacağınız bir aracın bulunmaması sorunu çıkar. Bu durumda araç kiralamak en doğru seçenek olacaktır. Havaalanına aracınızı getirip size teslim ediyoruz. Bizim için müşterilerimizin konforu en önemli detaydır.

Sürmek İstediğiniz Araçları Satın Almanıza Gerek Kalmaz

Araç fiyatlarının çok yüksek olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Özellikle lüks araçları seven kişiler için böyle bir dönemde araç almak bir hayal olabilmektedir. Biz ise oldukça uygun kiralama ücretleri karşılığında sizlere istediğiniz aracı kiralıyoruz. Yalnızca bu da değil, her türlü koşula ve isteğinize uygun aracı anında kiralamanız mümkün. Büyük ailelere, konfor sevenlere veya lüks araç düşkünlerine uygun araçlarımız vardır. Çok fazla sayıda araç çeşidiyle size en uygun aracı bulabileceğiniz bir kiralama ofisi olduğumuza eminiz.

Sabiha Gökçen Araç Kiralama ile ilgili içeriğimizi okumak ister misiniz?